کاربر: مهمان
.
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲۴۶
بازدید دیروز: ۱۷۳۱
بازدید کل: ۳۶۹۳۹۳۸
۱۳۹۵/۰۸/۱۷

تسهیلات هم رکود بازار مسکن را شکست نداد

حسام عقبایی رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران در گفتگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در  خصوص دلایل کاهش ساخت و ساز مسکن اظهار داشت: رشد قیمت مسکن، کاهش قدرت خرید خانوار و کاهش سرمایه گذاری در این بخش در کنار بنگاهداری بانک ها از جمله موانع رونق سخت و ساز محسوب می شود.

وی افزود:قوانین دست و پاگیر پیش فروش بازار مسکن را با رکود جدی مواجه کرده است.

وی در خصوص تاثیر افزایش تسهیلات مسکن بر رونق بازار بیان کرد: با توجه به درآمد ناچیز دهک های متوسط و ضعیف، افزایش تسهیلات مسکن به گونه ای نیست که منجر به  رونق  در این بازار شود.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران در خصوص حجم معاملات مسکن نیز گفت:شهریور، مهر و آبان ماه حجم معاملات مسکن در تهران روند روبه رشدی را سپری کرده است.

به گفته وی در 7 روز ابتدایی آبان ماه 2 هزار و 935 قرارداد خرید و فروش و 4 هزار و 405 قرارداد اجاره منعقد شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل ملاحظه ای دارد که انتظار می رود این روند به کل کشور سرایت کند.

عقبایی با اشاره به تاثیر روند رو به رشد معاملات در قیمت مسکن اظهار کرد: پیش بینی می شود تا پایان بهار 96 افزایش قیمتی در حوزه مسکن رخ ندهد.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©