کاربر: مهمان
.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۱۵۰۱
بازدید دیروز: ۲۵۰۸
بازدید کل: ۵۰۷۲۸۲۲
۱۳۹۵/۱۱/۰۵

عقبایی:مردم دغدغه افزایش و سونامی قیمت مسکن را نداشته باشند.

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، راه کارهای خروج مسکن از رکود موضوع گفتگوی ویژه خبری امشب شبکه دو سیما بود که ملکی نماینده وزارت راه و شهرسازی ، جمشید برزگر رئیس کانون سراسری انبوه سازان مسکن کشور، محمد حسن نژاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به بحث و گفتگو پیرامون آن پرداختند.

در ابتدای این بحث حسام عقبایی رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور در تماس تلفنی با برنامه به تشریح آخرین گزارشات مربوط به تعداد معاملات بخش مسکن پرداخت و گفت: در سطح کشور از ابتدای سال، همواره سیر نزولی حجم معاملات را داشتیم که در دی و آذر ماه حجم این معاملات نزدیک به نصف رسیده است.

وی ادامه داد: در دی ماه ۹۵ ، ۵۷ هزار و پانصد و نود و چهار قرار داد خرید و فروش داشتیم که در آذر ماه این رقم به ۴۴ هزار و ۴۲ قرار داد رسیده که در مقایسه با مدت مشابه ۴۰ تا ۵۰ درصد کاهش داشته است و نسبت به ماه های قبل هم به طور متوسط ۳۰ الی ۴۰ درصد کاهش حجم معاملات را در کشور داشتیم.

در تهران سیر صعودی معاملات مسکن را در هشت ماهه اول سال شاهد بودیم

عقبایی اضافه کرد: در شهر تهران در هشت ماهه اول سال شاهد افزایش حجم معاملات بودیم و امید این را داشتیم و داریم که شاهد عبور و خروج از رکود باشیم البته در آذر و دی ماه ۱۰ درصد کاهش در بخش معاملات را شاهد بودیم که دلیل آن نوسانات ارز و برخی دیگر از دلایل بود ولی این موضوع به مفهوم این نیست که ماه های آتی شاهد رکود در بازار باشیم و امیدمان این است که شاهد افزایش حجم معاملات در تهران باشیم و این روند به مراکز استان ها و سراسر کشور تسری پیدا کند.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور یادآور شد: از سال ۹۲ به بعد افزایش قیمت محسوسی در بخش مسکن نداشتیم و ثبات نسبی بر قیمت ها حاکم بود و شهر تهران و شهرهای بزرگ، در واحدهای لوکس و آپارتمان های بزرگ حتی بیش از یک میلیون کاهش قیمت معاملات مسکن را شاهد بودیم.

عقبایی خاطر نشان ساخت: بهترین فرصت است که در زمان تثبیت قیمت ها اگر شخصی تصمیم به انجام معاملات دارد دغدغه افزایش و یا سونامی قیمت را نداشته باشد و نسبت به معاملات خود اقدام کند.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©