کاربر: مهمان
.
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۴۴۲
بازدید دیروز: ۱۷۳۱
بازدید کل: ۳۶۹۴۱۳۴
۱۳۹۵/۱۲/۰۳

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی از رأی اعتماد مجدد مجلس در طرح‌هایی که برای بخش مسکن وعده داده شده بود نهایت استفاده را ببرد، گفت: توقع ما این است که با رأی اعتماد مجدد مجلس به آخوندی او برای اجرایی شدن طر‌ح‌های که در حوزه مسکن وعده داده بود نهایت استفاده را ببرد.

حسام عقبایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه وزیر راه و شهرسازی را وزیری متخصص در حوزه مسکن  می‌داند،گفت: اگر چه آخوندی وزیری متخصص در حوزه مسکن است اما کارایی و توقعی که از او در وزارت راه و شهرسازی برای اجرایی شدن طرح‌های جدید در روز دریافت رای اعتماد از مجلس در سال 92 به خصوص در بخش مسکن می‌رفت، محقق نشد.

وی افزود: توقع ما این است که وزیر راه و شهرسازی از اعتماد مجدد نمایندگان مجلس و فرصت دوباره او حداکثر استفاده را ببرد و طرح‌هایی که در روز دریافت رای اعتماد درباره مسکن اجتماعی، مسکن استیجاری، تحریک تقاضا و کمک به انبوه‌سازان و اتمام مسکن مهر داده بود عزم جدی داشته باشد.

بر اساس این گزارش آخوندی روز گذشته با 176 رای منفی به استیضاح مجددا از سوی نمایندگان مجلس رای اعتماد گرفت و وزیر راه و شهرسازی باقی ماند.

*رشد معاملات در تهران و کاهش در کشور

عقبایی در خصوص اینکه وضعیت خرید و فروش مسکن در دی ماه و بهمن در شهر تهران به چه شکل بوده است، گفت: در دی ماه و بهمن ماه سال جاری شاهد افزایش معاملات مسکن در تهران بودیم اما وضعیت در کشور اینگونه نبود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک افزود: پیش‌بینی می‌شود رشد میزان معاملات در تهران به سایر شهرها نیز تسری پیدا کند چرا که معمولا وقتی معاملات مسکن در پایتخت رونق پیدا می‌کند بازار مسکن کشور نیز متاثر از این وضعیت رونق می‌گیرد.

وی اظهار امیدواری کرد که سال 95 سال پایان رکود مسکن باشد و سال 96 بخش مسکن وارد رونق شود.

به گفته وی، در بهمن (تا 24 بهمن) در شهر تهران میزان معاملات مسکن به 14 هزار و 281 قرارداد خرید و فروش و 13 هزار و 428 قرارداد اجاره منجر شده که نسبت به ماه گذشته و سال گذشته رشد داشته است.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©