کاربر: مهمان
.
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲۲۲
بازدید دیروز: ۱۷۳۱
بازدید کل: ۳۶۹۳۹۱۴
۱۳۹۵/۱۲/۱۰

اصلی ترین عامل عبور از رکود در شرایط اقتصادی کنونی اصلاح سیاست های پولی و بانکی کشور است

به گزارش روابط عمومی کمیسیون تخصصی مشاوران املاک اتاق اصناف ایران، در ابتدای این نشست، رئیس اتحادیه با رد گزارش بانک مرکزی در خصوص افزایش قیمت مسکن تهران نسبت به فعالیت وب سایت های غیرمجاز در حوزه معاملات مسکن هشدار داد و گفت: قیمت مسکن از سال ۷۱ تا سال ۹۴ حدود ۱۰۰۰ درصد (۱۰۴برابر) افزایش یافته است.

وی افزود : با توجه به حضور مهمانان خارجی، انبوه سازان، وب سایت ها و ... در این نمایشگاه، یکی از اهداف ما توسعه  روش های نوین معاملات مسکن در ایران است تا بتوانیم آخرین متدهای معامله مسکن را بر اساس قوانین و مقررات داخلی بومی سازی کنیم.

عقبائی با بیان این که خروجی این کار باید تسهیل روند معاملات مسکن و افزایش ضریب ایمنی باشد، تصریح کرد: انبوه سازان پروژه های خود را در نمایشگاه عرضه کرده اند و با توجه به فضای رکود بازار اینجا را فرصتی برای فروش تلقی می کنند.

وی ادامه داد: مجموعه های فضای مجازی و وب سایت ها در نمایشگاه امسال املاک حضور پررنگی دارند. رویکرد اتحادیه املاک نسبت به استارت آپ ها و آی تی مثبت است چون می توانند در ارتقای شغل مشاور املاک کمک کنند.

نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور با بیان این که چالشی با این وب سایت ها نداریم، اظهار کرد: برخی وب سایت ها مشاور املاک نیستند، اما پروانه فعالیت در فضای مجازی را دارند و به ارائه خدمات ویژه به مشتریان (مشاوران املاک) می پردازند.

وی با اشاره به حساسیت نسبت به امنیت معامله در فضای مجازی، گفت: در این راستا اتحادیه مشاوران املاک تعاملات خوبی با فعالان فضای مجازی حوزه املاک و مستغلات دارد.

عقبائی یادآور شد: فضای مجازی را نباید تهدید تلقی کرد، با توجه به تجربه فضای مجازی در حوزه حمل و نقل که نسبت به آن گاردهایی گرفته شد. وب سایت هایی که از اتحادیه املاک مجوز دارند فقط خدمات خود را به مشاوران املاک دارای مجوز ارائه می دهند.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک با اخطار به سایت های غیرقانونی برای خاتمه فعالیت ها گفت: به سایت های دارای مجوز هم توصیه می کنم از جاهای بی نام و نشان آگهی قبول نکنند.

وی با بیان این که آگهی های بی نام و نشان باعث از دست رفتن اعتبار می شود، افزود: سال ۹۲ گفتم مشاوران املاک مجازی در راه هستند و امروز شاهد روی دادن این اتفاق هستیم و تا دهه آینده بیش از ۷۰ درصد معاملات مسکن کشور در فضای مجازی صورت می گیرد.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک با اشاره به این که در بازار مسکن هر کسی هر قیمتی می خواهد تعیین می کند، گفت: در دین اسلام و کشورمان مالکیت امری محترم است و مردم بر اموال غیرمنقول مسلط هستند، اما با با روش های افزایش تولید و ایجاد رقابت مردم را نسبت به قیمت واقعی ملک خود مطلع کنیم.

عقبائی با اشاره به این که شاید برخی از جمله مشاوران توهم قیمت داشته باشند یا برخی افراد بخواهند سوداگرانه گام بردارند، گفت: این اتفاق باعث جهش های غیرمتعارف در قیمت ها می شود.

وی با یادآوری این که قیمت مسکن از سال ۷۱ تا ۹۴ حدود ۱۰۰۰ درصد (۱۰۴ برابر) افزایش یافته است، افزود: باید مراقب باشیم چه کسانی و با چه اهدافی شاخص های قیمتی را ارائه می دهند و خدای ناکرده رویکرد سوداگرانه نداشته باشند.

وی با اشاره به این که برخی از من می خواهند "در مصاحبه ها اعلام کنم مسکن گران می شود تا بازار از رکود خارج شود" اظهار کرد: برخی فئودال ها این را می گویند تا قیمت مسکن گران شود اما بنده نمی توانم چنین کاری را انجام دهم.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک با تاکید بر این که باید واقعیت های بازار مسکن را بگوییم، افزود: به دست اندرکاران بازار مسکن در راستای شفافیت قیمت  ها کمک می کنیم و فعالان این بخش به هیچ عنوان تحت تاثیر ذی نفعان این حوزه قرار نمی گیرند.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©