کاربر: مهمان
.
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲۵۹
بازدید دیروز: ۱۷۳۱
بازدید کل: ۳۶۹۳۹۵۱
۱۳۹۶/۰۱/۲۰

زمان خروج از رکود رسید

حسام عقبایی در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین در خصوص ارزیابی از بازار مسکن در سالی که گذشت گفت: بازار مسکن در سال 95 به طور کامل در رکود به سر برد، هرچند از نظر حجم معامله هایی که به ثبت رسید شهر تهران وضع بهتری داشت، اما رکود در شهرستان ها به طور کامل محسوس بود و وضعیت پایتخت را هم نمی توانستیم به عنوان رونق یا پیش رونق به حساب آوریم.

وی افزود: امید می رود سال 96 روزهای خوبی برای فعالان بخش مسکن به ارمغان آورد؛ نمودارهای پیش بینی از وضعیت آینده بازار مسکن موید این موضوع است که پس از 4سال فرورفتن بخش مسکن در رکود عمیق، زمان خروج از رکود فرارسیده است.

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه در سال جاری دو مقطع مهم در بازار وجود دارد، خاطرنشان کرد: شرایط در سال جدید به گونه ای رقم خورده است که تیرماه مسکن از حالت رکود چند ساله وارد دوره پیش رونقی می شود. پس از آن در شهریور وارد دوره رونق خواهد شد و به این ترتیب از نیمه دوم سال 96 بازار مسکن شاهد رونق کامل خواهد بود.

عقبایی تاکید کرد: دو عامل در پیش بینی های رونق امسال بازار مسکن دخیل هستند، در وهله اول نگاه به دوره های رکود و رونق در بخش مسکن که این نکته یادآوری می کند همواره پس از یک دوره رکود چند ساله، مسکن شاهد رونق بوده است و عامل دیگر فرارسیدن زمان پرداخت تسهیلات بانکی در سال گذشته است، که این عامل باعث افزایش تقاضای مصرفی در بخش مسکن خواهد شد و بدون تردید منجر به حضور مشتریان بالفعل در بازار خواهد شد.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©