کاربر: مهمان
.
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۸۷۲
بازدید دیروز: ۱۷۹۳
بازدید کل: ۳۸۳۱۰۳۰
۱۳۹۶/۰۷/۲۴

حسام عقبايي از سامانه مجازي "فست ملك" رونمايي كرد

 


نماينده رييس اتاق اصناف در كميسيون تخصصي مشاوران املاك كشور و رئيس اتحاديه صنف مشاوران املاك تهران از راه‌اندازی سامانه خرید و فروش مسکن فست‌ملک خبر داد و گفت:‌ دریافت مالیات از واحدهای خالی از سکنه خوب است اما در دوره‌ رکود باید از سیاست‌های تشویقی استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، حسام عقبائی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه وزیر راه و شهرسازی از وجود 2.5 میلیون مسکن خالی در کشور و 500 هزار مسکن خالی در تهران صحبت کرده است و اعلام کرده سیاست‌های مالیاتی برای عرضه این واحدها به بازار در دست پیگیری است، گفت: براساس آخرین آماری که وزارت راه و شهرسازی و مرکز آمار مطرح کرده‌اند، 2.5 میلیون واحد مسکونی خالی در کشور و 650 هزار واحد مسکونی خالی در استان تهران وجود دارد،‌ بنابراین بنده از وجود 500 هزار مسکن خالی در تهران آمار دقیقی ندارم و از منبع موثقی آن را نشنیده‌ایم.

وی افزود:‌ 650 هزار واحد مسکونی خالی در استان تهران،‌ مربوط به واحدهای متوسط، واحدهای خالی در حاشیه شهرها و واحدهای مسکن مهر است و قاعدتاً سایر واحدها نیز مربوط به واحدهای خالی از سکنه در شمال شهر و واحدهای سوپرلوکس است که به دلیل رکود حاکم بر بازار، امکان خرید و فروش آن وجود ندارد و مالکان نیز رغبتی برای دادن عرضه این واحدها با بازار اجاره ندارند.

نماينده رييس اتاق اصناف در كميسيون تخصصي مشاوران املاك كشور و رئيس اتحاديه صنف مشاوران املاك تهران  تأکید کرد:‌ امید است با سیاست‌های مالیاتی بتوانیم با واحدهای خالی از سکنه مقابله کنیم، اما موضوعی که مطرح است این است که در زمان وقوع رکود باید سیاست‌های تشویقی اعمال شود، چنانکه در تمام دنیا در زمان رکود هیچ‌گاه سیاست‌های تمهیدی اعمال نمی‌شود.

عقبائی با اشاره به اینکه اگر سیاست‌های تشویقی جواب نداد، آن موقع می‌توان برخوردهای تعزیراتی را انجام داد، گفت: مالیات بر خانه‌های خالی از سکنه عملاً تأثیر مؤثری نداشته است، چون برخی اعتقاد دارند که این اقدام دولت درآمدزایی برای دولت است، پس سازمان امور مالیاتی باید برای کمک به توازن میان عرضه و تقاضا، در این خصوص سوبسید نیز بدهد، پس سیاست‌های تشویقی در زمان رکود باید مسیر عرضه مسکن را باز کند.

وی تأکید کرد: باید سیاست‌های مالیاتی در دوره رکود، سیاست‌های معلق باشد و با شرایط اقتصادی کشور تغییر کند.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس که پرسید در یک سال گذشته تعداد زیادی سایت و اپلیکیشن‌های خرید و فروش مسکن در کشور راه‌اندازی شده است، آیا تخلفی به اتحادیه املاک گزارش شده است یا خیر،‌ گفت: سایت‌ها و اپلیکیشن‌های فروش مسکن چند گروه هستند، بنابراین آن گروه‌هایی که زیرمجموعه اتحادیه املاک باشند، دارای شناسنامه هستند و گزارشی از بابت تخلف به ما ارائه نشده است، اما در برخی موارد در دریافت حق کمیسیون گزارشات تخلفی به ما ارائه شده است.

عقبائی ادامه داد: یک سری از سایت‌ها و اپلی‌کیشن‌هایی که شناسنامه ندارند و خودسرانه اقدام به راه‌اندازی این سایت‌ها کرده‌اند، تخلفات زیادی از آنها گزارش شده که در حال بررسی این تخلفات هستیم.

* راه‌اندازی فست‌ملک

نماينده رييس اتاق اصناف در كميسيون تخصصي مشاوران املاك كشور و رئيس اتحاديه صنف مشاوران املاك تهران از راه‌اندازی سامانه فست‌ملک خبر داد و گفت: با راه‌اندازی سامانه فست‌ملک از این پس مشاوران املاک و مردم می‌توانند با مراجعه به این سایت (fastmelk.com) اقدام به خرید و فروش و یا درخواست خرید و یا اجاره در این سایت که زیرمجموعه سامانه رسمی و ملی املاک و مستغلات کشور است، درخواست خود را در این سایت ثبت کنند.

عقبائی افزود: مشاوران املاک در کشور به فست‌ملک متصل می‌شوند و امکان اتصال برای تمام مشاورین املاک که دارای پروانه رسمی هستند میسر خواهد شد، بنابراین مشاورین املاکی که دارای پروانه نیستند نمی‌توانند از خدمات فست‌ملک استفاده کنند.

نماينده رييس اتاق اصناف در كميسيون تخصصي مشاوران املاك كشور و رئيس اتحاديه صنف مشاوران املاك تهران افزود: در این سامانه، مشاوران املاک فایل‌های خود را ارائه می‌دهند و مردم با مراجعه به این سایت، به خوبی می‌توانند از ملک موردنظر و آدرس آن مطلع شوند.

به گفته وی،‌ مردم عادی می‌توانند با مراجعه به سایت فست‌ملک،‌ ملک خود را چه برای اجاره و چه برای خرید و فروش دراختیار مشاوران املاک منطقه خود قرار دهند.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©