کاربر: مهمان
.
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۸۸۶
بازدید دیروز: ۷۹۳۸
بازدید کل: ۳۶۳۱۲۵۹
۱۳۹۶/۰۹/۲۵

معاملات مسکن در فصل پائیز بهتر از تابستان


حسام عقبایی گفت: معاملات مسکن در فصل پائیز نسبت به فصل تابستان سال جاری از وضعیت و شرایط بهتری برخوردار بوده است.

عقبایی در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد افزود: ناگفته نماند حجم معاملات در این فصل به حدی نبوده که بتوان صحبت از رونق کرد ولی روند خرید و فروش در مسیر رشد قرار دارد.

وی ضمن اشاره به رشد متوسط ۹ درصدی خرید و فروش مسکن در شهرهای بزرگ طی فصل پائیز سال جاری اظهارداشت: بر اساس سامانه اطلاعات املاک و مستغلات کشور این افزایش قیمت مشمول شهرهای کوچک نبوده است.

نائب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران و نماينده رييس اتاق اصناف ايران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور گفت: پیش بینی می شود تداوم حرکت بازار مسکن تا پایان امسال مبتنی بر همین منوال باشد.

وی در ادامه افزود: زمانی که صحبت از رونق در هر بازاری می شود نخستین مطلبی که در ذهن آحاد مردم نقش می بندد بحث «گرانی» است.

عقبایی در مصاحبه با رادیو اقتصاد ضمن اشاره به این جمله که همیشه رونق و گرانی در ایران مترادف هم بوده است، اظهارداشت: این شرایط در بازار مسکن قدری متفاوت است.

وی همچنین گفت: افزایش حجم معاملات مسکن در فصل پائیز ناشی از ایجاد سیگنالی از رشد قیمت نبوده بلکه یک روند متداول و طبیعی بوده است.

نائب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران و نماينده رييس اتاق اصناف ايران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور افزود: رشد حجم معاملات هم برای عرضه کنندگان و هم خریداران می تواند سیگنال خوبی باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به افزایش قیمت دلار، سکه و ارز و همینطور حرکت سرمایه ها به سمت بازارهای مزبور به نظر حضرتعالی مسکن به چه میزان از خروج نقدینگی متاثر از کاهش نرخ بهره بانکی سود خواهد برد، گفت: بازار مسکن یک بازار مقاوم و برخلاف سایر بازارها دیر تاثیرپذیر است.

عقبایی افزود: تاثیرپذیری که بازارهای موازی مانند طلا، سکه و ارز از هجمه و ورود سرمایه ها از خود نشان می دهند خیلی بیشتر از بازار مسکن است.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©