کاربر: مهمان
.
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۱۴۳
بازدید دیروز: ۱۴۸۵
بازدید کل: ۳۲۹۹۴۰۱
۱۳۹۶/۱۲/۲۱

رشد تقاضا برای مسکن موجب بحران میان مالک و مستاجر می‌شود

فارس-نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور و رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه امیدوار هستیم تعداد مستاجران در سال آینده بیشتر نشود، گفت‌: رشد تقاضا برای مسکن در فصل اجاره موجب بحران میان مالک و مستاجر می‌شود‌.
مصطفی ‌قلی ‌خسروی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به اینکه گفته می‌شود رشد قیمت مسکن در سال آینده در حد نرخ تورم یا 2 درصد بیشتر از آن خواهد بود، آیا اجاره‌بها نیز در همین حد خواهد بود گفت‌: اجاره‌بها همواره تابع قیمت مسکن بوده است و از آنجا که پیش‌بینی می‌شود قیمت مسکن در سال آینده در حد نرخ تورم یا دو درصد بیشتر از شاخص تورم باشد رشد اجاره‌بها نیز در همین حد خواهد بود‌.
وی با اشاره به اینکه برخی تصور می‌کنند سال آینده جهش قیمت مسکن خواهیم داشت، اظهار داشت‌: باید در جواب تصورات برخی از فروشنده‌ها یا متقاضیان خرید مسکن بگوییم که هیچ اتفاق خاصی یا جهش قیمت مسکن در سال آینده نخواهیم داشت‌.
خسروی اضافه کرد‌: ‌علاوه بر تعیین‌کننده بودن قیمت مسکن بر نرخ اجاره‌بها عرضه و تقاضا نیز در بالا رفتن نرخ اجاره تاثیر دارد، بنابراین امیدواریم سال آینده در فصل نقل و انتقالات تعداد مستاجران افزایش نیابد‌. به گفته وی، هر زمان که تقاضا بیش از عرضه باشد بحران میان مالک و مستاجر رخ می‌دهد‌.
نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور و رییس اتحادیه مشاوران املاک در پاسخ به این سوال که چرا آمار معاملات مسکن در اسفندماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است، خاطرنشان کرد‌: برخی تصور می‌کنند که قرار است اتفاق خاصی از لحاظ قیمتی در بازار مسکن در سال آینده رخ دهد، بنابراین منتظر مانده‌اند و همین موضوع باعث شد که تا حدودی معاملات مسکن در ماه جاری کاهش یابد‌.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©