کاربر: مهمان
.
پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۱۴۴۰
بازدید دیروز: ۹۹۸۹
بازدید کل: ۵۹۷۰۸۵۰
۱۳۹۹/۰۵/۲۷

رئیس اتاق اصناف ایران در پاسخ به ابهامات ایجاد شده، تشریح کرد

تصمیم جدید هیات رئیسه اتاق اصناف ایران در خصوص ایجاد تحول در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک، ابهاماتی در پی داشت که طی هفته گذشته مکررا مورد سوال از سوی فعالان صنفی قرار گرفت. از این رو، رئیس اتاق اصناف ایران در مورد تصمیم هیات رئیسه در خصوص کمیسیون تخصصی مشاوران املاک توضیحاتی به خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران ارائه کرد و در این باره گفت: این تصمیم صرفا در انطباق با قانون نظام صنفی انجام شده است.
سعید ممبینی افزود: در اجرای ماده۴۵ قانون نظام صنفی، کمیسیون تخصصی اتاق اصناف لزوما با برگزاری انتخابات و مشارکت تمامی اعضای آن صنف در سراسر کشور تشکیل شده و هیات رئیسه اتاق اصناف ایران به منظور رعایت حقوق تمامی اعضای آن صنف و ایجاد شفافیت هرچه بیشتر در جهت تهیه مقدمات تشکیل رسمی کمیسیون مذبور با برگزاری انتخابات اقدام کرده است.
وی بیان کرد: شرایط کنونی اقتصاد کشور و نقش معاملات املاک در اقتصاد، ضرورت نقش‌آفرینی بیشتر این صنف را می‌طلبد. به بیان دیگر فعالان بخش املاک کشور همواره نقشی مهم در حفظ تعادل قیمت املاک دارند. طی چندین سال گذشته کمیسیون تخصصی املاک با مشارکت اتحادیه‌های مشاورین املاک کشور و با استفاده از سامانه معاملات املاک اتاق اصناف ایران همواره سعی بر حفظ تعادل بازار مسکن داشته و در طرح‌های دولت نیز همکاری به سزایی کرده است. یقینا در این مسیر که همچنان ادامه خواهد داشت تمام تلاش خود را برای ارتقای سامانه املاک و بهبود شرایط قراردادهای مرتبط به کار خواهیم گرفت.
ممبینی تاکید کرد: اگرچه از ابتدای فعالیت هیات رئیسه دوره هفتم نسبت به تعیین مدیر اجرایی کمیسیون اقدام شد اما در طول چند سال گذشته جناب آقای خسروی به عنوان مشاور اتاق در کمیسیون املاک بوده و همواره مورد تقدیر هیات رئیسه اتاق اصناف ایران قرار گرفته است. امیدواریم با شکل‌گیری رسمی کمیسیون املاک شرایط مناسبی برای تمامی فعالین علاقمند این صنف فراهم شود.
وی ادامه داد: ضمنا عدم قبول مسئولیت از سوی آقای رسول جهانگیری مبنی بر حضور در کمیسیون مزبور به دلیل رعایت نکات برشمرده فوق از نظر ایشان بوده است تا شائبه ایجاد امتیاز ویژه برای نامبرده و سایر اعضای مرتبط بر کاندیداتوری احتمالی در انتخابات آینده منتفی شود.
رئیس اتاق اصناف ایران همچنین تصریح کرد: جناب آقای مجتبی صفایی به عنوان نماینده هیات رئیسه جهت نظارت بر حسن اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده از سوی هیات رئیسه به شرحی که گفته شد تعیین شده است

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©